Klasická homeopatie v novém pojetí

MUDr. Josef Schuster

O mně podrobněji

stohdg.uprav.jpg
Vystudoval jsem lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a po promoci v roce 1988 jsem nastoupil jako chirurg do nemocnice. Přišel rok 1989, s ním sametová revoluce, otevřely se nové možnosti ve všech oblastech života, včetně alternativních směrů. Asi ne náhodou jsem se dostal k holotropnímu dýchání.

Holotropní dýchání úplně změnilo můj náhled na svět, který do té doby znal jen" materialistický vědecký světový názor", hlásaný bývalou totalitní ideologií.
Přibližně ve stejné době jsem zjistil, že nedokážu klasickou školní medicínou pomoci svým blízkým s chronickými obtížemi. Tak jsem objevil homeopatii, nejprve formou homeopata, který mým blízkým opravdu pomohl.

Začal jsem se o homeopatii více zajímat, studoval jsem vše, co se dalo. Souběžně s tím běžela má chirurgická dráha - 1.atestace z chirurgie, 2.atestace z chirurgie, spousta provedených operací..

Po složení 2.atestace z chirurgie už jsem nemusel veškerou energii věnovat studiu chirurgie, tak zbylo více času na mou „tajnou lásku" homeopatii. Začal jsem navštěvovat kurzy Homeopatické akademie v Praze. Zde na jedné přednášce zahraničního lektora jsem poprvé slyšel o Rajanu Sankaranovi a jeho indické škole. Hluboce mě to oslovilo, okamžitě jsem věděl, že takto chci homeopatii dělat.

Shodou okolností jsem už v té době pracoval v Německu, kde jsou všechny publikace a knihy Rajana Sankarana bez problémů dostupné. Začal jsem intenzivně studovat jeho teorii a absolvoval dva víkendové semináře, které Sankaran v Německu vedl. To vše mě jen utvrdilo v tom, že tato metoda je i mou cestou.

Sankaranovy semináře v Německu se mi už staly milou tradicí. A ať jde o teorii, či o živé případy, které Sankaran prezentuje, vždy je to pro nás všechny zúčastněné ohromně osvěžující, inspirující, a pokaždé svým způsobem nové.

Kromě Sankaranových seminářů jsem absolvoval i kurs preverbální homeopatie s Dr. Sunilem Anandem a kurs Homeopatie u psychiatrických onemocnění, který vedl renomovaný indický psychiatr a homeopat Dr. Mahesh Gandhí. Více o těchto seminářích si můžete přečíst v kapitole Moje články.

Jsem členem homeopatické supervizní skupiny v Mnichově (SRN), kde se jednou měsíčně scházíme a probíráme komplikovanější případy.


 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one